Blog
Káva sa nedá ničím nahradiť. Dáme vám 4 dôvody prečo

Ten pocit, keď sa prebúdzate a v nose vás šteklí vôňa čerstvo namletej kávy. Prečo vlastne tak milujeme toto „čierne zlato“? Je to pre jej chuť, vôňu, alebo je to jednoducho súčasťou našich denno denných rituálov? Káva predstavuje, stop, zastav sa, vychutnaj si ! Je to ekvivalent menšej „prestávky“, oddychu, pôžitku...

1. Káva je zdravá a neobsahuje žiadne kalórie

Má dobrý vplyv na organizmus, ak samozrejme netrpíte vysokým krvným tlakom a spoločnosť jej robí pohár vlažnej vody. Preukázateľne povzbudzuje mozgovú činnosť, pomáha naštartovať metabolizmus, stimuluje srdcovú činnosť. Toto všetko nám dáva odpoveď, prečo ju nesmú piť malé deti a ľudia s vysokým tlakom. No, hovoríme o kvalitnej káve, nie o instantnej, ani o skomolenej verzií tureckej kávy.

2. Káva je symbolom životného štýlu

Dnes sa ani jedno mestečko, či štvrť nezaobíde bez štýlovej kaviarničky, nájdete ich doslova všade. Na espresso vám bez problémov „nakreslia"všetky možné vzory, alebo dokonca fotky. Takáto káva nie len že skvele chutí,ale priamo sa pýta na post Instagramu.


3. Káva nás stmeluje

Pre milovníkov kávy je ich „chvíľka“ manifestom pokoja a pohody.Bez ohľadu odkiaľ sú, aké majú vzdelanie, politické názory, v týchto chvíľach radšej politiku vynechajme...Láska ku káve ich všetkých spája.

4. Káva je globálny kult

Pestuje sa v Južnej Amerike, Ázií, Európe... A po rope je najpredávanejšou komoditou na svete. Vedeli ste, že rovnako ako ľudstvo pochádza káva z Afriky a na svete sa vypije 2 miliardy šálok denne? A najviac jej vpijú Fíni?

Odporúčané produkty pre ten správny pôžitok z vašej kávy:

Nerezový pohár 237 ml Tumbler Insulated

Nerezová termoska 355 ml TK Wide Insulated

Nerezová termoska 500 ml PRO Inslulated

„Vôňa kávy: vôňa, ktorá oddeľuje noc od dňa.“  (Haruki Murakami, japonský spisovateľ)

Blog
5 tipov na udržateľné darčeky!

Darčeky neodmysliteľne patria k Vianociam a bez nich si už tieto najkrajšie sviatky roka ani nevieme predstaviť. Doba nás čoraz viac núti zamieňať si hodnotu za cenu...preto sme pre vás pripravili originálne tipy na darčeky, ktoré potešia vašich blízkych, aj našu planétu. Bez akejkoľvek straty komfortu vyprodukujeme menej a menej plastového odpadu.

Originálna sieťovka


Sieťovka, namiesto igelitky, jednoduchý a štýlový darček. Úžasne vyzerá poriadne naplnená čerstvým ovocím a zeleninou a šup vraciame sa v čase. Maličká, praktická, farebná a ekologická.

Bambusové zubné kefky

Originálna varianta klasickej zubnej kefky s jemnými štetinami. 100% ekologické, biologicky rozložiteľné a roztomilé. Možnosť personalizovať si svoju zubnú kefku robí tento darček výnimočným.


Nerezová termoska

Čistý a kvalitný nerez, bez použitia najmenšieho kúsku plastu. Klean Kanteen TK PRO kombinuje funkčnosť s úžasným dizajnom. Čo však robí tieto fľaše skutočne jedinečným, je 360 ° systém liatia a izolované veko. Tieto termosky držia nápoje teplé až 38 hodín a studené až 100 hodín a sú 100% bez plastov, BPA a PFTE.


Strom darom

Jedným zo spôsobov ako zmierniť klimatickú krízu, je sadenie stromov. Podľa štúdie vedcov zo švajčiarskej univerzity ETH Zurich obnova lesov môže pokryť až dve tretiny emisií uhlíka, ktoré sú dôsledkom ľudskej aktivity. Môžete vybrať počet a miesto, kde ich chcete zasadiť. Výsadbu jedného stromčeka si kúpite už za 1 dolár a zároveň môžete vyplniť certifikát s menom človeka, ktorému chcete tento strom podarovať. Takto môžete pomôcť v mene svojich blízkych planéte.


Nerezové slamky

Slamky sú veľkým ekologickým problémom, no máme na trhu hneď niekoľko zaujímavých alternatív. Jednou z nich sú nerezové slamky. Ak máte v blízkosti milovníka slamiek, je to parádny trendy darček a 100 % bez plastu. Čistiacou kefkou ich pripravíte na ďalšie a ďalšie použitie.


Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek darček, nezabúdajte, že Vianoce sú v prvom rade sviatkom rodiny, pokoja a pohody.

Šťastné, pokojné, veselé a bez plastu vám želá tím Nerezoveflase.sk.

„Ako by jedna moja fľaša mohla niečo zmeniť?“

Povedalo 5 miliárd ľudí ......

Blog
Kde a kedy budete potrebovať svoju "parádnu termosku"

Každý výlet či horská turistika začína zodpovedným balením: ergonomický ruksak,spacák, termo oblečenie a samozrejme termoska, ktorá vás v prípade chladných dní poteší horúcim nápojom a v horúcich úpekoch osvieži čerstvou správne vychladenou vodou.


Dnes už termoska nie je len výsadou turistov, alebo dovolenkárov, správna kvalitná termoska je nevyhnutnou súčasťou každej školskej tašky. Naše deti si zaslúžia kvalitné a zdravé náhrady plastových fliaš a hrnčekov. Benefitom zostáva teplý čajík v školských laviciach, či chladené nápoje v sparnej obedňajšej prestávke. Správne termosky sú súčasťou všetkých okamihov nášho života.


V pondelok zazvoní neľútostný ranný budík, posledné z posledných zvonení nám oznámi, že pracovný týždeň práve začal. Keď deti konečne po desiatom tom „už idem“ vstanú z postele, pomalým tempom sa naraňajkujú a nasleduje chystanie desiaty, ktoré patrí k ich obľúbeným činnostiam...keby sa dalo zabalia celú chladničku, lebo, keby niečo.... A netreba zabudnúť na nerezovú termosku, do ktorej v jesenných a zimných mesiacoch veľmi radi vymýšľame rôzne čajíkové variácie. A šup do školy a my s novými výzvam do práce v spoločnosti čerstvej horúcej kávy v našej „fľaštičke“.


Po školských povinnostiach pravidelne rozvážame deti po rôznych krúžkoch, lebo vraj krúžky môžu rozhodnúť o tom, čo bude dieťa v živote robiť....tak, prečo nie? Zbalíme našu fľaštičku, tanečná, klavír či gymnastika, smäd číha všade..

Maminka si medzitým odskočí na relaxačnú jogu, údajne ma dostane do stavu blaženosti ...a moja fľaštička so mnou.


Večer ešte popíjame stále teplý čajík a diskutujeme o dielikoch našich okamihov krásneho dňa.

Víkend je ako stvorený pre všetky naše „fľaštičky“, piatočná stanovačka, sobotná turistika a nedeľný pohodový piknik.  Medzitým parádna grilovačka s priateľmi, mestská korzovačka alebo výzva na bicykli. V každej chvíli, pri každej príležitosti, v akejkoľvek spoločnosti, vyberte si tú svoju!

Prémiové TKWide fľaše mám umožňujú ľahký prechod z rannej kávy na popoludňajšie smoothie, vodu do telocvične a všetko medzi tým. Vynikajúce izolačné vlastnosti, veľkosti na akýkoľvek nápoj, vymeniteľné uzávery prispôsobujúce sa nášmu tempu, prevratný uzáver so širokou slamkou, revolučný vnútorný závit pre optimálny tepelný výkon a žiarivé farebné kombinácie s povrchovou úpravou Klean Coat ich robia proste dokonalými.

Radi vám poradíme pri výbere tej správnej fľaštičky rešpektujúc váš životný štýl a životné prostredie na našom eshope www.nerezoveflase.sk , alebo telefonicky na 0905 666 584.

Blog
Leto v plnom prúde! Čas na záhradnú party!

V lete nám ide čas akosi lenivejšie a dlhé teplé večery sú ako stvorené na grilovačku či párty na záhrade. Príležitostí na pozvanie priateľov, rodiny a stráviť krásny večer pri dobrom jedle je s vrcholiacim sa letom čoraz viac. Vlny horúčav nás donútili pravidelne myslieť na kvalitný pitný režim. V termoskách od nerezových fliaš vydrží akýkoľvek nápoj až 20 hodín studený a kvalitná nerez zabezpečí, že obsah zostane čerstvý, bez akýchkoľvek nebezpečných látok. Opakované použitie z nerezových fliaš robí priekopníkov v oblasti ochrany životného prostredia a zdravia.

Nič nie je chutnejšie ako domáce jedlo vychutnávané v dobrej spoločnosti. Spoločenská aktivita nazývaná grilovanie môže mať množstvo scenárov. Ako si však užiť grilovanie bez dopadov na naše zdravie? Prvým pravidlom je čistý gril a požitie vhodného dreva, kde sa vyhneme spalinám – nevhodné sú smolnaté druhy, napríklad borovica. Druhou nástrahou je pálenie odkvapkávajúcich štiav či marinád. Po kvapkaní do rozžeravených uhlíkov dochádza k uvoľňovaniu nebezpečných látok, ktoré sa dostávajú spätne do našich dobrôt. Tomuto sa vyhneme použitím grilovacej tácky alebo špeciálnych nádob.


Naša partička griluje na plynovom grile v nerezovej tácke a k vrchole kulinárstva si pomáhame nerezovou „krabičkou“ naplnenou špeciálnym drevom, ktorá dopomáha k skvelej chuti mierneho zaúdenia. Niektoré grily majú dokonca nádobku umiestnenú pod roštom, do ktorej nalejeme víno či pivo a grilovačka získa jedinečnú arómu. Posledná najdôležitejšia časť grilovania, na ktorú sa zabúda asi najčastejšie. Hoci nám škvŕkajúci žalúdok velí hneď sa zahryznúť, jemné a šťavnaté bude, ak ho necháme cca 10 minúť odležať. Nezabúdajte, že na gril sa hodí v podstate čokoľvek, od úrody na vašej záhradke, cez ryby, syry a nesmie chýbať kvalitné mäso, najlepšie zo slovenských fariem, ktorých máme neúrekom. Bodkou je domáca marináda a dostatočný pitný režim.


Aj keď sa to nestáva často, keď nám niečo z grilovania zvýši, šup do nerezových nádob a na druhý deň akoby sme našli.

Užívajte si leto a dobrú chuť!

Blog
Čistejšie životné prostredie alebo plnenie európskych cieľov?

Plasty sú opakovane diskutabilnou témou, ktorá trápi naše domácnosti, aj našu krajinu. Podľa viacerých odborných zdrojov nám ostáva posledných 12 rokov na to, aby sme sa konečne začali správať k životnému prostrediu inak.

Ak sa tak nestane, naša Zem sa dostane do už neriešiteľnej situácie. Stačí začať malými krôčikmi a vymeniť jednorazové poháre za zdravé a dizajnové nerezové poháre a fľaše.  Ako veľmi škodí nadmerná spotreba plastov životnému prostrediu? a nášmu organizmu?

Plasty tvoria až 85 % celkového morského odpadu. Bohužiaľ v podobe mikroplastov sa tieto plasty vracajú aj do nášho tela. Problém s plastami je tak celosvetový. EÚ sa už dávnejšie rozhodla, že sa pokúsi podiel plastového odpadu v Európe zmenšiť.

V rámci splnenia európskych cieľov, by sa na Slovensku od roku 2022 mali zálohovať jednorázové nápojové obaly, čo vyplýva z návrhu zákona enviro rezortu, ktorý nedávno schválila vláda. Suma za zálohovanie by sa mala pohybovať vo výške 12 centov pri PET fľašiach a desať centov pri plechovkách.


Na Slovensku sa v súčasnosti vyzbiera približne 65 percent použitých PET fliaš. Podľa smernice EÚ by sme do roku 2025 mali zabezpečiť zber na úrovni aspoň 90 %. Zálohovanie PET fliaš je veľmi náročný proces, ktorý by si zo strany obchodníkov vyžadoval množstvo opatrení a systémových riešení. Spotrebitelia to vnímajú omnoho jednoduchšie.

Ekonomická motivácia je dosť silným lákadlom, aby sme fľašu nehodili na zem, prípadne zdvihli vyhodenú a dobehli si po zálohu.


Prvým krokom k budúcnosti „ bez plastov „ bola dohoda štátov Európskej únie na zákaze plastových výrobkov na jedno použitie. Tento zákaz sa bude týkať napríklad plastového riadu, príborov, slamiek, téglikov na nápoje, tyčiniek do uší alebo tyčiek k balónikom. Pri týchto predmetoch chce Európska komisia od roku 2021 zabrániť tomu, aby sa dostali na trh, pretože si myslí, že existujú cenovo prijateľné alternatívy v ekologickejšom prevedení....

Samozrejme ochranári a priaznivci zdravého životného štýlu nadšene súhlasia a naše nerezové fľaše taktiež umožňujú zákazníkom vybrať si zdravšiu variantu jednorazových fliaš, avšak sami sme zvedaví ako tento nákladný systém bude fungovať. Veríme, že aj naša krajina prispeje k celosvetovému trendu a vo vodách, riekach a oceánoch bude stále viac rýb ako plastu.

Ako spotrebitelia máme zodpovednosť za produkty, ktoré si denne vyberáme a podporujeme svojou kúpou. Radi vám poradíme pri výbere tej vašej nerezovej fľaštičky.

Blog
Ako zvládnuť jarnú únavu?

Všetci to poznáme, jar spolu s prvými púčikmi a slnečnými lúčmi prináša typickú jarnú únavu. Organizmus celú zimu bojoval s rôznymi chorobami, nedostatok slniečka, čerstvých vitamínov a pohybu zanechal na nás stopy, ktoré voláme „jarná únava“. Tak ako sa prebúdzajú prvé jarné kvietky a celá naša záhradka, rovnako by sa mal prebrať k životu celý náš organizmus.

Práve v období začínajúcej jari by sme mali nášmu telu dodať dostatok výživy a pohybu. Ako na to?

Zaraďte do svojho jedálnička zopár skvelých potravín:

Cesnak - vo svojej surovej podobe obsahuje veľké množstvo síry, ktorá prirodzene pomáha telu zbavovať sa nahromadených toxínov. Zároveň však rovnako stimuluje procesy v pečeni, ktoré zabezpečujú tvorbu enzýmov potrebných na prečisťovanie krvi.Netreba však zabudnúť aj na jeho zázračné účinky v boji s parazitmi a baktériami, ktorých sa práve vďaka nemu vaše vnútorné orgány poľahky zbavia.

Mrkva – táto bežná zelenina, na ktorú sme zvyknutí už od detstva je obrovským zdrojom vitamínov typu A, B6, C a K, rovnako ako draslíka a glutatiónu, ktoré sa starajú o prečistenie pečene. Najlepšie však je, ak si mrkvu servírujete v surovom stave, keďže jej varenie či pečenie takmer úplne zničí obsah glutatiónu. Preto nezabúdajte na večerné pochrumkávanie mrkvičky len tak, alebo v podobe šalátu.

Jablko - je chutným ovocím a navyše obrovským zdrojom vitamínov, minerálov, vlákniny a fitonutrientov, ktoré pomáhajú prečisťovať telo. Zložky jablka pomáhajú produkovať oveľa viac tráviacich štiav, vďaka čomu sa pečeň poľahky zbavuje prijatých toxínov. Jablká sa však môžu pýšiť aj vysokým obsahom rozpustnej vlákniny, ktorá viaže ťažké kovy a nadbytočný cholesterol a tak pomáha prečisťovať krv v našom tele.


Citrón - práve citróny sa používajú na aktivovanie pečene tak, aby začala produkovať potrebné množstvo čistiacich enzýmov. Pohár vlažnej vody s citrónom hneď ráno dokáže zalkalizovať vaše telo natoľko, že sa vaše enzýmy postarajú o pretvorenie toxínov na zložky rozpustné vo vode, ktorých sa vaše telo poľahky zbaví močom.Zároveň, konzumáciou citrónov pomôžete aj svojej pečeni. Vitamín C totiž potrebuje k tvorbe glutatiónu ako soľ.

Čučoriedky - táto zázračná potravina je známa svojimi antioxidačnými a antibakteriálnymi účinkami. Prirodzene dokáže vyčistiť krv od toxínov a voľných radikálov, stačí,keď si ich zopár pridáte do jogurtu alebo zbalíte do FoodCanistra so sebou do práce a pochutnáte si na desiatu.

Smoothies zo zelených listových šalátov

Využitie zelených „smoothies“ vo výžive človeka je známe už niekoľko rokov. Prednosťou zelených smoothies z listovej zeleniny je ich vysoký obsah vitamínov, enzýmov, fitonutrientov, ktoré pomáhajú prečisťovať telo ako aj vlákniny, ktorá má pri očisťovaní tráviaceho traktu zásadný význam. Rozdiel medzi používaním listových šalátov servírovaných ako šalát a zelenými smoothies je v ich mechanickom rozrušení celulózových obalov jednotlivých časti listov,čím dochádza k vyššiemu využitiu obsiahnutých mikronutrientov, ktoré sa v listoch nachádzajú. Takto rozmixované listy s vodou sa môžu piť samé alebo ich môžeme dochutiť ľubovoľnými druhmi ovocia. Výsadou takto pripravených smoothies je ich čerstvosť, maximálny obsah vitamínov a enzýmov pripravených na využitie v organizme. Nezanedbateľná je aj ich tekutá konzistencia a chuť.


Pitie bylinných čajov

Pitie bylinných čajov je súčasťou každého správneho očistného postupu. Podľa druhu použitých bylín tak čaje nielen prečisťujú, ale podporujú aj vylučovanie a vyplavovanie toxických škodlivín z organizmu. V priebehu trvania očistnej kúry pijeme denne 2l rôznych druhov bylinných čajov.

Pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu

Primeraný pohyb je pri každej detoxikačnej kúre veľmi dôležitý a pomáha nielen fyzickému ale aj duševnému zdraviu. Mnohé látky sa z tela vylučujú práve dýchaním a pri akejkoľvek pohybovej aktivite na čerstvom vzduchu sa nám dýchanie prehĺbi a zrýchli sa jeho frekvencia. Tým pádom dochádza k rýchlejšej eliminácii všetkých produktov detoxikácie, ktoré sa touto cestou odbúravajú.


Využitie podporných procedúr

Každá detoxikácia sa zakladá na princípe vylúčenia nahromadených škodlivín z ľudského tela. Na zlepšenie vylučovania toxínov,ktoré sa v tele nachádzajú zaradíme do nášho režimu saunovanie, ktoré praktizujeme počas detoxikačného procesu jeden až dvakrát za týždeň. Saunovanie je veľmi efektívne a významne podporuje vylučovanie toxínov z tela cez kožu,ktorá je najväčším vylučovacím orgánom ľudského tela. Je však potrebné vedieť, že pred aj počas saunovania sa musíme dostatočne napiť tekutín, najlepšie čistej vody, ktorú si môžete zobrať zo sebou v kvalitnej termoske.


Ak nemáme k dispozícii saunu alebo ju z akéhokoľvek dôvodu neznesiete, stačí využiť horúcu vaňu na podporu eliminácie toxínov z tela. Horúca vaňa zvýši prekrvenie kože, zrýchli tepovú frekvenciu a taktiež podporí vylučovanie toxínov z tela. Navyše s pár kvapkami esenciálneho oleja a sviečkami môže byť príjemným ukončením pracovného dňa.

Naplánujte si svoje jarné upratovanie v celom tele a nakopnite sa na letnú sezónu!

Blog
Tipy na jarnú lyžovačku na Slovensku

Slovensko je malebnou krajinkou, ktorá sa môže pochváliť vysokými horami. Tie nás nabádajú ku všetkým druhom horských športov. Avšak najpopulárnejším zostáva lyžovanie. Predsa len na Slovensku je tisíc zjazdoviek a vlek je tu takmer pri každej podhorskej dedinke! Deti hneď po tom, čo sa naučia stáť na vlastných obúvame do lyžiarok, navyše služby sa stále skvalitňujú, zjazdovky zdokonaľujú a vleky modernizujú. Proste naša krajina nám kladie ideálne podmienky pre tento krásny biely šport. K najideálnejším miestam na lyžovanie patria Vysoké a Nízke Tatry, Javorníky, Malá a Veľká Fatra alebo Biele Karpaty.

Univerzálne Nízke Tatry

Obľúbený je lyžiarsky areál Chopok-sever. Tu sa nachádzajú lyžiarske strediská ako Tále, Záhradky, Jasná, Otupné, Luková, Srdiečko a Kosodrevina. Celkom sa tu nachádza 28 km zjazdoviek. V strednej časti Nízkych Tatier leží Čertovica, ďalšie turistické a lyžiarske stredisko.

Majestátne Vysoké Tatry

Pýchou Slovenska sú rozhodne Vysoké Tatry s najvyššou horou Gerlachovský štít (2654 m.n.m.). Obľúbeným strediskom je tu moderné Štrbské pleso, ďalej tiež Tatranská Lomnica.


Rodinná Malá Fatra

K známym areálom patrí Ružomberok s modernými zjazdovkami a trasami pre bežkárov. Ďalej je často navštevovaným areálom Vrátna Dolina.

Útulná Veľká Fatra

Na Veľkej Fatre ľudia vyhľadávajú Jasenskú dolinu, kde si prídu na svoje lyžiari všetkého druhu. Medzi Veľkou a Malou Fatrou sa nachádzajú Donovaly, menšie, útulné stredisko s kvalitne vybavenými zjazdovkami,ktoré dokážu za hodinu prepraviť 14000 ľudí.

Zimné športy sa nezaobídu bez horúceho čajíku s rumom či bez. Ideálnym spoločníkom na horách je naša inovatívna fľaštička PRO Insulated.


Tento mercedes medzi nerezovýmifľaškami získal ocenenie ISPO, ktoré je už niekoľko rokov medzinárodným ocenením za vynikajúce produkty športového priemyslu. Nezávislé poroty odborníkov hodnotia niekoľko stoviek podaní podľa presne definovaných kritérií, čo zaručuje výber vysokého kalibru. Naša "fľaštička"získala toto renomované ocenenie. Presvedčte sa o jej kvalite a užite si zimné krásy s teplým nápojom ‼️

Blog
Tip na teplé nápoje na sviatočné podvečery

Aj vy milujete dlhé zimné večery? Vôňa medovníčkov, ihličia a vareného punču. Vianočná atmosféra všade okolo nás, blikajúce svetielka, trblietavé snehové vločky a ľudia túliaci sa k sebe navzájom. Konečne je tu čas zababušiť sa pod deku ku krbu, navliecť hrubé štrikované ponožky a uvelebiť sa ku všetkým tým rozprávkam s pohárom horúceho nápoja.

Zima je v plnom prúde a akýkoľvek teplý nápoj nám príde práve vhod. Teplý čaj či obyčajná káva vás už nudia? Prinášame vám pár tipov na horúce nápoje s vianočným nádychom, alebo na obyčajné chladné dni. Alko, nealko, sladké, voňavé, vyberte si!

Jabĺčkovo-škoricový nápoj

Potrebujete: 1 jablkový džús 100%, 1 jabĺčko, 2 celé škorice

Jablkový džúsik spolu s voňavou škoricou varte na miernom ohni, kým nezačne vrieť. Potom varte ešte asi 5 minút. Prelejte do termosky, a v prípade termopohára pridajte nakrájané jabĺčko. Tento voňavý nápoj si zamilujú aj naše deti.

Sladký medový punč

Potrebujete: 1,5 l ovocného čaju, 3 pomaranče, 1 citrón, 4 klinčeky, kúsok celej škorice, 0,5 l červeného vína, 40 ml rumu a 4 až 5 lyžíc medu

Do hrnca s čajom pridáme nastrúhanú kôru z dvoch umytých pomarančov a z polovice citróna, škoricu, klinčeky. Varíme na sporáku cca 5 minút. Prelejeme cez sitko do sklenenej nádoby. Prilejeme víno, znova zahrejeme takmer na bod varu a odstavíme. Necháme mierne vychladnúť, pridáme šťavu z pomarančov, citróna, rum a med. Nalievame do pripravených pohárov či termosiek.


Zimná limetka a baza

Potrebujete: 200 ml biele suché víno, 1 PL sirup z kvetov bazy, 1 PL limetková šťava, 1 vetvička mäty

Víno zohrejeme, pridáme sirup a limetkovú šťavu, ale nevaríme. Prelejeme do termopohára, vložíme mätu a popíjame. V prípade že sa chystáte na zimnú prechádzku, nalejte do našich nerezových termosiek a hor sa do treskúcej zimy.

Akýkoľvek nápoj si pripravíte, spríjemnite si chladné dni dobrou spoločnosťou a sviatočnou náladou.

Blog
Poznáte termosky na jedlo? Už žiadne suché rožky na obed...

Čo by ste povedali na voňavú hustú horúcu kapustnicu namiesto studeného lepeňáku či dobošky? Pripraviť si viete čokoľvek už v pohodlí domova a vybrať sa na potulky krajom alebo len tak do školy, či do práce. Mnohokrát práve v práci nie je na výber a rozhodne tu nie je na mieste nejaký priestor na kulinársky zážitok – samozrejme až na výnimky.

Tak som si začala pripravovať obedík sama..začalo to Mačingovou diétou, kedy som musela a nejak som si zvykla, teda až na cviklu, tú dlho nechcem vidieť. Klean Kanteen Insulated Food Canister je zdravou nádobou, ktorá udrží vaše pochúťky chutné a čerstvé. Vďaka kvalitnému potravinárskemu nerezu predstavuje zdravú alternatívu k polykarbonátovým, hliníkovým aj papierovým boxom. Konštrukcia nádoby s dvojitou stenou a vákuovou tepelnou izoláciou zaistí udržanie obsahu v teplom stave viac ako 5 hodín, v studenom stave dokonca až 10 hodín. Súčasne nevstrebáva arómu, vôňu a chuť jedla, teda nezíska nežiaducu vôňu či chuť, a to ani po opakovanom používaní. Klean Kanteen nerezové nádoby na jedlo uchovajú vždy čerstvú a reálnu chuť každého jedla.


Ideálna strava pre termonádobu je tekutá, pretože voda má vysokú tepelnú kapacitu a teda najdlhšie ostáva teplá. Výborné sú rôzne polievky, prívarky, kaše alebo kapustnica či guľáš. V prípade menšieho podielu vody treba jedlo dobre natlačiť a nechať čo najmenej vzduchu, lebo ten má najnižšiu tepelnú kapacitu a teda najrýchlejšie vychladne.


V každom prípade svoje využitie nájde v každých okamihoch a v celej rodine –otecko v práci si pochutná na nedeľných rezňoch, deti v škole budú spomínať na parádny prívarok a víkendovú romantiku na horách nám spríjemní horúci gulášik.

V lete do nich príde zmrzlina, majonézový šalát alebo surové mäso na guláš či grilovačku. Vtedy od nich očakávame funkciu chladničky. Inokedy do nej zasa naložíte horúce hotové jedlo, aby ste si vychutnali na túre obed v jeho plnej, neimprovizovanej kvalite. S dobrou taktikou vpraceme do termonádoby tri porcie vareného jedla. Je už na vás, či dáte prednosť roštenke s ryžou alebo to bude obyčajná krupicová kaša. V trojčlennej zostave na každého vyjde teplá porcia.

Blog
10 faktorov ovplyvňujúcich kvalitu vynikajúcej kávy

Existuje množstvo zaručených návodov na prípravu najpopulárnejšieho nápoja na svete. Niekedy máte pocit, že samotná doba je čoraz zložitejšia, paradoxne väčší výber potravín, väčšia dostupnosť „čohokoľvek“, samozrejme za peniaze, nám neuľahčuje rozhodnutia.. dnes už nemáme len starého dobrého??? turka s gruntom, nesku alebo čierny čaj. Dnes prídete do kaviarne s veľkou dilemou: Ristretto, espresso, doppio, lungo, piccolo...?

Výber je veľký, ale málokto z nás sa v tom vyzná. Úprimne, mnoho z nás potrebuje len dávku kofeínu bez akéhokoľvek hlbšieho štúdia. Preto si spomeňme aspoň tie najdôležitejšie faktory ovplyvňujúcu kvalitu kávy, aby sme si vychutnali všetko, čo nám tento mok ponúka:

  1. Špecifický výber kávy (pomer robusty a arabiky) - Podľa druhu pestovaného kávovníka sa delí na Arabiku a Robustu. Arabika obsahuje menej kofeínu, chuťovo je viac acidná a jemnejšia, pričom vyžaduje väčšie nároky na pestovanie. Naopak, Robusta je odolnejšia voči škodcom, má horkastú chuť a obsahuje približne dvakrát viac kofeínu ako Arabika.
  2. Stupeň upraženia kávy – praženie kávy určuje jej chuťovú charakteristiku, zo všetkých prevláda kyslosť a horkosť. Vyšším stupňom praženia sa potlačuje kyslosť a vystupuje horkosť a naopak.
  3. Správne pomletie kávy (zrnitosť) - Na mletie kávy sú určené mlynčeky na kávu, ktoré majú špecifické nastavenia jemnosti mletia. Jeden z dôležitých faktorov je, aby káva nebola v zásobníkoch dlhý čas. Absorbuje totiž do seba vzdušnú vlhkosť, a tak sa znižuje jej kvalita. Niektoré mlynčeky na kávu dokonca nemajú žiadny zásobník na pomletú kávu a melú ju priamo do páky. Minimalizujú tak jej oxidačný efekt.

  4. Správne dávkovanie kávy a tlak – 7-9 g na pravé espresso, 9 barov, 90°C teplota vody, 30 ml extraktu
  5. Správne utlačenie kávy v páke - dávkovanie kávy sa má vykonávať do nahriatej páky, keď páka nebude dostatočne teplá, prvá dávka kávy sa podstatne ochladí, a stratí tak svoju kvalitu.
  6. Kvalita vody (obsah minerálov) - Zmäkčenie vody, respektíve odstránenie solí, nesmie byť 100%, pretože minerálne látky, ako sodík, draslíka vápnik, sú nevyhnutné pre prvotriednu arómu lahodného nápoja.
  7. Správna teplota vody - Teplota vody pri príprave by mala byť v rozmedzí 85 – 92° C.
  8. Správny tlak v kávovare - tlakomer bojlera (ten by mal byť nastavený v rozmedzí 0,8 – 1,3 baru) a tlakomer čerpadla (ten by mal byť nastavený v rozmedzí 9 – 10 barov)
  9. Správna teplota, tvar a hrúbka šálky - Šálky by mali byť hrubostenné a zohriate. Nerezoveflase.sk ponúkajú pre kávičkárov skvelú kolekciu termošálok a termosiek na kávu. Termoizolácia udrží kávu v správnej teplote po dobu niekoľko hodín. Vnútrajšok je upravený elektroleštením, bezpečným a netoxickým procesom uľahčuje čistenie a zaisťuje, že nechytá pachy ani príchute nápoja. Vďaka viečku môžete s kávičkou vyraziť do práce, bez obáv, že sa vám vyleje.
  10. Optimálny čas prípravy kávy - Dôležité je, aby čas extrakcie kávy nebol dlhší ako 35 sekúnd. Po tomto čase dochádza k prepaľovaniu kávy a do extraktu sa dostávajú nechcené látky.


Vo všeobecnosti platí, že s vyššou rozmanitosťou druhov a chutí rastie aj samotná úroveň konzumácie kávy. Chuť kávy je čisto subjektívna a preto si ju vychutnajte po svojom a v dobrej spoločnosti. Nezabudnite na svoj pohárik či termosku na tento kráľovský mok.

Blog
Vychutnajte si farebnú jeseň na horách!

Jeseň na horách je typická svojim pokojom, nádhernými výhľadmi a najstabilnejším počasím. Inverzná oblačnosť nám poskytuje nezameniteľné obrázky, nižšie jesenné ceny a široké spektrum destinácií, ktoré nám sľubujú nezabudnuteľné zážitky.

Z top túr po slovenských horách z najkrajšími výhľadmi je to Predné Solisko – Vysoké Tatry, Salatín – Západné Tatry, Rysy – Vysoké Tatry, Jahňací štít – Vysoké Tatry, Veľký Choč – Chočské vrchy, Veľký Rozsutec– Malá Fatra, Slavkovský štít – Vysoké Tatry, Kriváň – Vysoké Tatry, Lomnické sedlo – Vysoké Tatry, Poľana – Nízke Tatry či Kvačianska dolina.

Avšak ako hory vedia byť krásne, sú aj zradné a s rýchlo sa meniacim počasím aj nebezpečné. Na každý výlet musíte byť zodpovedne pripravený a okrem dobrej nálady a odhodlania mať pripravených pár drobností.

Turistický komfort si nesiete v batohu, avšak nikdy sa nevyhnete dopĺňaniu čistej pramenistej vody priamo na mieste. Ak nemáte po celý čas na dosah horskú studničku či prírodný pramienok môžete sa spoľahnúť len na svoju zásobu vody.


Nerezové fľaše sú na potulky prírodou to pravé. Vyrábajú sa z čistej nerezovej ocele, ktorá vám zaručuje zdravotnú nezávadnosť, stálosť a potrebnú odolnosť. Fľaštička Wide Insulated vydrží aj drsnejšie zálesácke zaobchádzanie, nejaké tie nárazy a ani oheň jej nevadí. Nepíšeme len o obyčajnej fľaštičke, je to zároveň aj termoska, v ktorej sa zastaví čas. Či ju už naplníte ľadovou vodou z horského prameňa alebo horúcim čajom pripraveným na práve založenom ohníku očakávate, že po hodinách túlania sa ich nájdete v parádnej kondičke. Nezabudnite si pribaliť  nerezový pohárik Klean Kanteen Steel Cup, pokiaľ sa chcete s nápojmi podeliť a opatrne si dávkovať horúce nápoje.


V jesenných mesiacoch sa dni skracujú a schladzujú, takže kvalitná termoska by mala byť neoddeliteľnou súčasťou vašej výbavy. V tomto prípade máte až 12 hodín čas nato, aby ste v nej našli teplý čajík.

Stačí otvoriť mapu a veľké dobrodružstvo sa môže začať.Slovensko je ako horská lúka, ktorá čaká na preskúmanie.

Blog
Naspäť do školy! Ste pripravení?

Prázdniny sa neúprosne blížia ku koncu, čo je pre mnohých rodičov vykúpením a pre naše ratolesti to znamená nový kolotoč povinností.

Uistite sa, že máte všetko potrebné a pripravte sa na nový rok bez stresu a s predstihom.

Kvalitná školská taška

Školská taška je najdôležitejšou súčasťou základnej výbavy. Mala by byť z kvalitných materiálov, ergonomického tvaru a v neposlednom rade spĺňať divoké predstavy nášho školáka. Vystužený chrbát a nastaviteľné popruhy sú samozrejmosťou. Obchody sú dnes plné rôznych motívov a značiek, nepodceňujte hlavne váhu samotnej tašky. To množstvo kníh a pomôcok musí náš školáčik vláčiť celý deň, 5 dní v týždni.

Školské potreby

Mnohé deti dostávajú zoznam vecí, ktoré budú potrebovať. Zošity, obaly na knihy, perá, ceruzky, peračník či geometrické potreby – to je základná výbava, ktorú potrebuje každé dieťa na základnej škole. Zaobstarajte si základnú výbavu s predstihom a po nástupe so školy už len dokúpite potrebné chýbajúce drobnosti.

Desiata

Desiata je pre naše deti tým najlepším a najzaujímavejším predmetom z celého vyučovania. O tom, že by mala spĺňať nejaké tie nutričné hodnoty nie je pochýb. No v prvom rade by to mala byť poriadna dobrota, ktorá poteší oči, aj ich chuťové poháriky. Obľúbený sendvič, či cereálny  chlebík, doplnený o kúsky ovocia, zeleniny, len tak do ruky - deti predsa nemajú času nazvyš. Nezabudnite na malý koláčik a možno aj kúsok čokoládky na nervy. Opomenúť netreba desiatovník / nádobu na jedlo, ktorý by mal byť zdravotne nezávadný a bezpečný pre styk s potravinami. Celonerezové nádoby sú skvelou voľbou pre rodičov a dizajnovým kúskom pre našich školáčikov.


Fľaša do školy

Nikdy nezabudnite na pitný režim dieťaťa. Ideálne je samozrejme obyčajná čistá voda. Vodu je vhodnejšie uskladniť v sklenenej fľaši alebo v nerezovej fľaši vyrobenej zo zdravých a neškodných materiálov, ktorá na rozdiel od jednorazových plastových fliaš neobsahuje škodlivé látky. K vode môžete dieťaťu pribaliť aj 100% džús alebo voňavý bylinkový čaj. Voda by však nášmu školákovi nikdy nemala v taške chýbať.


Aj keď nám začiatok roka prináša mnoho povinností a ten istý školský stereotyp, pre našich školákov to znamená aj stretnutia s kamarátmi, nekonečné rozprávanie letných zážitkov a stále nové dobrodružstvá. Preto s chuťou do toho a presvedčme sa, čo nám nový školský rok prinesie!

Blog
Ako si užívať čerstvé nápoje po celý deň bez obavy o svoje zdrav

21. storočie sa nesie v akomsi duchu starostlivosti o seba a svoje zdravie. Akoby sme doteraz naň nemysleli, alebo pozabudli. Všetci sa snažíme nakupovať bio potraviny, žiť a správať sa BIO.

Pritom stačí tak málo. Eliminovať to obrovské množstvo plastov, ktoré produkujeme a byť tak férový voči sebe a prírode. Jednoduché riešenie má na dosah každý z nás.

Nerezové fľaše sú dokonalou jednoduchšou a lacnejšou alternatívou k používaniu plastových fliaš. Dokonale sa prispôsobia vášmu životnému štýlu, či nálade.

Jarná zelená , či sladká ružová, môžete si vybrať tú svoju farbu, ktorá vás najlepšie vystihuje. Nie je zvykom, aby ste si mohli fľašu doladiť ku svojim potrebám. V tomto prípade si však môžete vybrať z niekoľkých variant vrchnákov, z ktorých každý je riešený trochu odlišne. Vyberiete si, či už ste športovým nadšencom, milovníkom prírody, mamičkou alebo si jednoducho užívate život.

Pre deti len to najlepšie ...

Samozrejme netreba zabúdať na naše deti. Moja každoročná dilema je akú fľašu na vodu kúpiť dcére a synovi do školy. A už ju mám doma. Ide o fľašu Nerezová fľaša/ termoska 592 ml Classic Insulated – samozrejme ružová. V školskej taške nezaberie veľa miesta, lebo ide viac do výšky. Je eko, neškodí. Výhodou je pre mňa super tvar, kedy sa dá ľahko vyčistiť kefou na fľaše, spomínaný nerez, ktorý nevypúšťa škodliviny a má dobrý sosák. Ak si ešte užívate miminkovské obdobie, pre najmenších je dobrou voľbou Nerezová fľaša pre deti s cumlíkom 148 ml Baby vyrobená samozrejme s ušľachtilej zdravotne nezávadnej ocele s lekárskym silikónovým cumlíkom, špeciálne navrhnutá pre drobné ručičky.


Nezničiteľná fľaša na potulky krajom i aktívny šport

Stále viac outdoorových nadšencov odmieta konzumné plastové fľaše alebo jednorazové tégliky, ktoré často obsahujú niekoľko škodlivých či dokonca toxických látok ako BPA, ftaláty, olovo a ďalšie. Pre nich sú tu napríklad nerezové fľaše Wide s extra širokým hrdlom a tvarom, ktorý funguje. Keď ju chytíte do rúk a vtisnete do batoha, uvedomíte si že je to tvar ktorý vám sedí. Zálesáci, pozor ! Fľašku a nádoby od nerezoveflase.sk je možné použiť tiež na ohrev vody priamo na otvorenom ohni ! A keby ste chceli aj volské oko so slaninkou vyčarujete. Balíček prvej pomoci je na svete!

Krkolomné čistenie? Ani náhodou ...

Opakovaný problém, že do termosky po káve nalievam pramenitú vodu a chutí ako niečo neidentifikovateľné, pri nerezových fľašiach nehrozí. Je to určite vďaka tomu, že všetky plasty sú out a fľaša je vyrobená z potravinárskeho nerezového plechu, ktorý je úplne neutrálny nielen k vode, ale aj ovocným šťavám, čajom, káve či iným nápojom.

Ak máte tú vymoženosť a vlastníte umývačku, žiaden problém, nerezová fľaša znesie všetko a je trvácna. Tak šup tam s ňou! To je čosi, čo by ste s hliníkovou alebo plastovou fľašou nechceli pravidelne absolvovať. Čistenie je vďaka širokému hrdlu nesmierne jednoduché. Väčšinou ju stačí iba vypláchnuť a nemáte čo riešiť.

Čo dodať, na dobré veci sa zvyká rýchlo.